Galaxy Z Fold6 Slim Galaxy S25 serisiyle birlikte geliyor

Samsung, yeni Galaxy S25 serisi ile birlikte daha ince bir Z Fold6 modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Ayrıca Galaxy Watch7’den de haberler var.

Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 lansmanına iki aydan az bir süre kaldı, ancak gelecekteki Z Fold6 Slim veya Ultra hakkında önemli bir sızıntı geldi.Samsung henüz nihai pazarlama ismine karar vermiş değil. Duyumcu Ross Young’a göre, Samsung 2025’in başlarında Galaxy S25 serisi ile birlikte daha ince bir Z Fold6 cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor. İsminden de anlaşılacağı gibi, bu yeni katlanabilir telefon, orijinaline göre daha ince olacak, ancak daha büyük bir ekrana sahip olacak.

Samsung’un daha ince tasarımı, kalem girişleri için kullanılan dijitalleştiriciyi çıkartarak elde ettiği bildirildi. Bu da S Pen desteğinin olmayacağı anlamına geliyor.

Z Fold6 Slim/Ultra için kullanılacak ilk parti katlanabilir paneller bu yılın son çeyreğinde Samsung’un fabrikalarına gelecek ve her şey plana uygun giderse, cihaz 2025’in ilk çeyreğinde piyasaya sunulacak. Tahmini fiyat etiketi Z Fold6 ile benzer olacak.

Samsung’un katlanabilir cihaz portföyünü hızla genişlettiği ve bu sayede rakiplerine karşı üstünlüğünü koruyarak daha geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçladığı görülüyor. Söylentilere göre, daha uygun fiyatlı pazar segmentini hedefleyen Galaxy Z Fold6 FE ve Z Flip6 FE modelleri de geliştiriliyor.

Ayrıca Galaxy Watch7 serisi, Galaxy katlanabilir cihazlarıyla birlikte Temmuz ayındaki yıllık Unpacked etkinliğinde tanıtılacak, ancak bu yıl saatlerle ilgili söylentiler oldukça az. Bu nedenle, Galaxy Watch ailesine bu yıl eklenen yeni bir model olan Watch7 Ultra’nın duyurulması bizi şaşırttı.

Yüksek kaliteli görseller, Samsung’un yeni Watch7 Ultra modelini her açıdan gösteriyor ve bazı potansiyel özellikleri ortaya çıkarıyor. Cihaz, karemsi ve dairesel tasarımın bir karışımını benimseyerek, gövdesi kare şeklinde, oval kenarlara sahipken ekran ve döner çerçeve dairesel olarak kalıyor.

Ek olarak, görsellerde alışılmış güç ve geri düğmelerinin yanında üçüncü, yuvarlak bir düğme yer alıyor. Bu yeni düğmenin işlevi henüz bilinmiyor. Görseller, ayrıca daha büyük bir hoparlör ızgarası, arka tarafta yeni sensör hizalaması ve saat kayışının gövdeye daha sorunsuz entegrasyonunu ortaya koyuyor.

Ekran boyutu değişmeden kalıyor ve mevcut Watch6 Classic ile aynı 1,5 inç diyagonale ve 47 mm standardına uyuyor.

Önceki raporlar, geliştirilmiş yonga seti, daha uzun pil ömrü ve kan şekeri izleme gibi özelliklere işaret ediyordu, ancak bu değişikliklerin tüm Watch7 cihazlarına mı uygulanacağı yoksa sadece Ultra varyantına mı ait olduğu belirsiz. Her halükarda, Samsung’un Apple’ın Watch Ultra 2 modeline meydan okumaya hazırlandığı anlaşılıyor ve bu yeni modelin neler sunacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir